Kui vana saun enam ei rahulda, otsustab mees uue ehitada. Millegipärast ei pühendata mind sauna projekti. Tuleb välja, et eelnevalt on seda arutatud naabrimeestega.

Arvatavasti on põhjus selles, et „eelmisest kattest“ pole kommet kaaslasega asju arutada.  Tõmban herned ninna ja heidan osa mehele jalge ette. Ta ei saa mu frustratsioonist aru ja vangutab pead.

Vaatan kolme-tuhande-ruutmeetrilises koduaias ringi ega saa aru,  miks peab sauna majale selga ehitama. Enne oli väike ja armas saun, aga nüüd hakkab olema kahekorruseline? Ehk siis kahekorruselisele majale lisandub sama suur saun? Tahan teada,  kes seda kupatust koristama hakkab. Mees arvab naiivselt, et mina. Uudised pole veel lõppenud. Saan teada, et armatuur tuleks tõsta lae alla pelgalt seepärast, et sõpruskonnas on keegi Kalevipoeg. Uurin, kas ta kavatseb temaga kokku elama hakata. Vastust ära ootamata lähen närvide säästmiseks kepikõnnile.

Igatahes algab vana sauna lõhkumine ja uue ehitus pärast Pronksiööd. Kõik on ilus ja mul lastakse isegi sanitaarsetesse ruumidesse plaate valida. Nagu võluväel kasvab saunale külge ka terrass ja juba hakatakse rääkima tuulest.

Otse loomulikult teab mees selle vastu rohtu. Ütlen talle, et tean ka, et külma korral tuleb panna kasukas selga või kobida sisse sooja. Nagu moka otsast mainitakse  Malmerk terrassiklaasidest. Kategooriliselt teatan, et enne ei tule meile ühtegi klaasi, kui oleme vannitoas remondi ära teinud. Majas, kus igapäevaselt elame. On siililegi selge, et mehele mu jutt ei meeldi.

Olen uudishimulik ja tahan teada, kes neid klaaspindu pesema hakkab. Mees arvab, et mina tahan seda teha. Ütlen talle, et minu loominguline eneseväljendus ei nõua kahe maja non-stop kasimist. Kuna mees tahab hirmsasti klaase, lubab ta neid ise korras hoida. Igaks petteks ei hakka ma kirjalikku tõestust koostama. Usun tema antud sõna. Omavahel öeldes pole kõik lubadused olnud vettpidavad, aga kes vana asja meeles peab, ei pea mäluvitamiine sööma 🙂

Kaire Vilgats ja Kukerpillid “Kui naine armastab meest”

Tuletan talle veel kord meelde, et maja vannituba ootab remonti.  Ja loomulikult mitte Kodutunde sekkumisel.

Saan aru, et minu aktsiakapital on pärast aastatepikkust suupruukimist olematu, aga  jään siiski endale kindlaks. Ütlen, et ma ei julge  isegi külalisi kutsuda. Kartuses, et nood tahavad tualetti minna. Kraanikausikapp andis saba umbes kümme aastat tagasi, aga härra ei saa  aru, mis ma jauran. Vaatan teda silmad pärani ja küsin, et kas teda vannitoa välimus ei häiri. Tüüp läheb seepeale välja suitsu tegema, et naastes alustada minu moosimist: „Musi, mis sa arvad…?“

Musi ei arva midagi, vaid katkestab jutu. „Enne ei ehita ega tee sa mitte ühtegi asja, kui vannituba on korras!“ Kui ta vahel arvab, et ma teen permanentselt nalja, siis nüüd õnneks mitte. Olete kuulnud seda nalja, et mees ütleb naisele, et ei tasu seda asja iga aasta meelde tuletada?

Igatahes on ime sündinud ja jalutame Bauhausis ringi. Mind ei huvita stiil, vaid uus ja terve asi. Umbes samal ajal näen meest mõõdulindiga terrassi mõõtmas. Teen näo, et ei näe seda.

Ühel päeval ongi meil mõlemad olemas – nii vannituba kui ka „klaasitud“ terrass. Mees istub rahulolevalt sauna terrassil laua taga ja uurib, kas olen rahul. Muidugi olen, sest vannituba on nüüd enam-vähem.

Tahan viia naistesauna tarbeks puid sauna ja mõtlen otse minna. Mida aga pole, on lahtine uks. Härra on tööl ja terrass suletud. Kraabin nagu kass küüntega klaasi, otsides avaust, aga seda pole. Kui härra naaseb töölt, saan ka ukse lahti. Daa!

Vaatan  klaasitud terrassi ja avastan, et klaaside peegeldustelt saab teha lahedaid fotosid. Vaatan taaskasutuspoodides ringi, et leida lahedat lühtrit lae alla, kui mees tuleb uue uudisega. Saan teada, et meile on hädasti vaja tünnisauna. Vaatan teda pikka aega ja püüan talle meelde tuletada suure toa ja esiku tapetseerimist. Tüüp küsib mult sulli juurde ja hetk hiljem ongi tünnisaun treila peal keset aeda. Vaatan õnnelikku meest ja vägisi tundub, et tapeeti me sel aastal panema ei hakka.

Mnjaa, kui mees midagi tahab, peab ta selle saama. Naisel tuleb lihtsalt kannatlik olla, sest pole vaja ju aastast aastasse jaurata…

Aga klaasid on ausad ja tõepoolest peseb tüüp neid ise! 🙂

❤️

 

Ewa-Kaisa

kannatlikkuse musternäide